Wygrany sparing z Koziołkiem

Efektownym zwycięstwem w meczu sparingowym zainaugurowali przygotowania do rewanżowej rundy wiosennej sezonu 2016/17 Trampkarze Starsi rocznika 2002 UKS Lider Swarzędz.

Zimowa aura skłania nas raczej do uprawiania sportów zimowych, ale piłkarze już rozpoczęli przygotowania do sezonu. Podopieczni trenera Pawła Chęcińskiego rozegrali w niedzielę 22 stycznia pierwszy z zaplanowanych sparingów, a przeciwnikiem był zespół Juniorów Starszych Koziołka Poznań rocznik 2001. Mecz rozegrano na boisku przy poznańskiej Śródce w formacie 3 x 25 min. Nasi Trampkarze nie dali szans rocznikowo starszym rywalom i wygrali zdecydowanie 5:0 (2:0, 3:0, 0:0). Przewadze fizycznej przeciwnika nasi chłopcy przeciwstawili ambicję i zaangażowanie, indywidualne umiejętności piłkarskie oraz realizację założeń taktycznych nakreślonych przez trenera. Zespół Koziołka mimo, że gra podobnie jak my w I lidze swojego rocznika nie mógł sobie poradzić z dobrze zorganizowaną grą defensywną Lidera. Nasi chłopcy zagrali skutecznie pod bramką rywali , a gole zdobyli Łukasz Józiak (3) , Michał Miazek i Jakub Andrzejczak. Celnie dogrywali Krzysztof Jądrzyk (2 asysty) i Maciej Lemański (1 asysta).

Pierwszy gol padł już w 5 minucie meczu, gdy do prostopadłego podania Krzycha ruszył Józiu i minąwszy dwóch obrońców nie dał szans bramkarzowi. Kolejny gol to przykład, że w sytuacji pod bramką rywala warto ostro iść na piłkę, Józiu wykorzystał niezdecydowanie bramkarza i uprzedził jego chwyt pakując piłkę głową do bramki. Trzeci gol dający Józiowi hattricka to dobitka soczystego woleja Krzycha, po którym piłka sparowana przez bramkarza na poprzeczkę trafiła pod nogi wszędobylskiego Józia. Potem mieliśmy doskonałą okazję po dośrodkowaniu Lemana i strzał głową Kepiego nieznacznie nad poprzeczką. Za kilka minut trafić mógł Jacob, ale z sytuacyjnej piłki chybił niewiele obok lewego słupka. Czwarty gol to majstersztyk w wykonaniu grającego na stoperze Miazy, który przejął piłkę koło połowy boiska i mijając kilku rywali niczym tyczki posłał ją do siatki obok bezradnego bramkarza.  Wynik zostaje ustalony przez Jacoba, który pewnie wykorzystuje dogranie Lemana, a piłka wcześniej mija Kepiego, który absorbuje swoim wejściem interweniujących bramkarza i obrońcę rywala.

Rywale poważnie zagrozili nam tylko trzykrotnie ale doskonałymi interwencjami popisał się w dwóch przypadkach Jankes, a raz Wojtek umiejętnym ustawieniem skłonił napastnika do strzału w boczną siatkę. Trener często zmieniał zawodnikom pozycje na boisku testując różne warianty ustawienia. Zagraliśmy na zero z tyłu, zdobywając kilka ładnych bramek, mecz mimo , że towarzyski mógł się podobać garstce kibiców, którzy nie zważając na panujące zimno pojawili się na trybunach.

Lider zagrał w składzie: Jankowski (Czerniak) – Korzuśnik (Szcześniak), Wojciński, Miazek, Lemański – Jądrzyk (C), Józiak, Magdziński, Andrzejczak, Bartkiewicz (Grygier) – Szkutnik (Staniszewski).

Kolejny sparing jest zaplanowany na dzień 18 luty godz. 10:00 z Unią Swarzędz rocznik 2001 na nowym boisku SCSiR Swarzędz przy ul. Św. Marcin. Zapraszamy do kibicowania.