Nabór do zespołu

Nabór do zespołu UKS Lider Swarzędz rocznik 2001/2002 jest prowadzony w sposób ciągły.

Wystarczy skontaktować się z trenerem oraz przyjść na trening.

W sezonie 2018/19 zespół uczestniczy w  rozgrywkach Wielkopolskiej Ligi  Juniorów Starszych A2, czyli najwyższej klasie wojewódzkiej swojego rocznika.

INFORMACJE DLA NOWYCH ZAWODNIKÓW

1. Chętnych do trenowania zawodników zgłaszamy trenerowi , następnie na kilku treningach trener ocenia indywidualne umiejętności zawodnika oraz przydatność dla zespołu. Rodzic każdego niepełnoletniego zawodnika musi na piśmie wyrazić zgodę na uprawianie sportu przez jego dziecko w UKS LIDER Swarzędz. Wypełniony i podpisany formularz należy jak najszybciej przekazać trenerowi,druk do pobrania na www.ukslider.pl .
  2. Każdy zawodnik musi posiadać aktualne badania lekarskie - wydaną przez lekarza sportowego „zdolność” do uprawiania sportu. Wszystkie karty sportowca przechowywuje trener lub kierownik drużyny, informacje w zakładce "badania lekarskie". Ważne badania lekarskie są warunkiem niezbędnym do podjęcia treningów.
  3. Opłata za udział w zajęciach sportowych : zawodnicy trenujący i grający w lidze wojewódzkiej juniora starszego nie ponoszą opłat za treningi w sezonie 2018/19.
  4. Bieżące sprawy są komunikowane za pomocą maila przez Trenera oraz częściowo za pomocą niniejszej strony internetowej. Proszę śledzić nasze FUTBOLOWO.PL!
  5. Dla prawidłowego rozwoju umiejętności piłkarskich niezbędne jest systematyczne uczestnictwo w zajęciach odpowiedniej grupy treningowej. W indywidualnych przypadkach osób mieszkających w sporej odległości od Swarzędza jest możliwość przygotowania indywidualnego programu treningowego.
  6. Nasza drużyna / klub działa na zasadzie "mamy to co sami kupimy, zorganizujemy" plus dofinansowanie Miasta Swarzędz. Jeśli ktoś ma pomysł oraz chęci na polepszenie warunków treningowych / rozwojowych swojego dziecka proszę nie zwlekać - zaangażowanie oraz sponsorzy zawsze mile widziani!

STROJE TRENINGOWE

Jeśli chodzi o możliwość zakupu strojów treningowych, to należy jego dokonać we własnym zakresie (dresy, getry, ochraniacze, wiatrówki, spodenki). Kupujemy podobne modele i kolorystyka jak pozostali zawodnicy, nadruki można wykonać w Drukarni przy ul. Kórnickiej w Swarzędzu - info na treningach.

W zajęciach treningowych obowiązuje także stosowne obuwie sportowe do gry na trawie lub sztucznej nawierzchni, ochraniacze oraz getry.

Proponuję zebrać na treningach informacje kto byłby chętny za zakup i wtedy jeden z rodziców zamawia większą ilość od razu, gdyż nawet przy 5 szt. u większości dostawców można wynegocjować korzystne upusty.

Istnieje możliwość zamówienia czapek treningowych i czapek zimowych z logo Lidera oraz szalików klubowych UKS Lider - info na treningach.

STROJE MECZOWE

Aktualnie posiadamy 2 komplety strojów meczowych i są one rozdawane tylko zawodnikom uczestniczącym w oficjalnych rozgrywkach ligowych, turniejowych , sparingowych itp.

Na mecze przyjeżdżamy ubrani w dresy klubowe oraz stosownie od pogody zabieramy ortaliony, odzież termiczną.

Zawodnicy uczestniczący w oficjalnych rozgrywkach WZPN muszą zostać zgłoszeni stosownym drukiem do związku - informacje u trenera.

Każdy zawodnik na mecz zabiera legitymację szkolną lub inny dokument ze zdjęciem (dowód osobisty, paszport) celem ewentualnej weryfikacji tożsamości przez sędziego zawodów.