Unia - Lider 3:3

Prestiżowe derby Swarzędza w kategorii Juniorów Młodszych zakończyły się podziałem punktów. Remis 3:3 zapewne nie zadowala żadnej z drużyn , jednak należy chyba uznać go za sprawiedliwy wynik. Gospodarze mieli co prawda więcej z gry, ale to Lider stwarzał groźniejsze sytuacje bramkowe.

Rozpoczęliśmy wręcz piorunująco gdyż po 5 minutach prowadziliśmy już dwoma bramkami. Najpierw w 2 minucie bramkarz Unii wdał się w drybling z Kepim na linii pola karnego i okazało się, że do Neuera jeszcze trochę mu brakuje. Unia chciała od razu odrobić straty, ale Lider wyprowadził zabójczą kontrę - Kepi idealnie dograł do Olka, a ten zmylił bramkarza i podwyższył wynik. Nie mogło się zacząć lepiej dla nas, ale trzeba było zachować czujność gdyż podrażniony przeciwnik cały czas był groźny. Gospodarze próbowali nawiązać kontakt stwarzając kilka groźnych akcji , ale brakło precyzji pod naszą bramką. Kontry Lidera były bardzo groźna i szkoda, że żadna z nich nie zakończyła się bramką, bo były ku temu okazje.

Druga połowa zaczęła się od dużej determinacji i przewagi Unii. Trzymaliśmy grę jakieś 10 minut, ale nastąpiło krytyczne 8 minut kiedy to seryjnie posypały się gole do naszej bramki. Pierwszy gol po rajdzie lewą stroną i dośrodkowaniu do niepilnowanego napastnika. Drugi głową strzela grający w zeszłym sezonie dla nas Miaza. Trzeci zdobyty bezpośrednio z rzutu wolnego to niemal kopia bramki , którą straciliśmy w Trzemesznie. Wydawało się, że powietrze uszło z naszych zawodników, ale nic z tego. Przezwyciężyli kryzys i ambitnie dążyli do wyrównania. w 25 minucie szarżujący Józiu zostaje faulowany w polu karnym i sędzia bez wahania wskazuje na wapno. Skutecznym egzekutorem podobnie jak w meczu z Polonią okazuje się Radek. Do końca meczu oba zespoły dążyły do zdobycia decydującej bramki i miały ku temu okazje.

Wynik nie uległ jednak zmianie i najbardziej zadowolony z tego obrotu sprawy jest Mieszko Gniezno, czyli główny rywal obu zespołów o zajęcie drugiego miejsca w grupie.

UNIA - LIDER 3:3 (0:2) bramki: 0-1 Magdziński (2 min.), 0-2 Krakowski as. Magdziński (5 min.), 1-2 ? (50 min.), 2-2 Miazek (54 min.), 3-2 ? (58 min.), 3-3 Kowalski (65 min.) rzut karny.

Skład: Jankowski - Socha (Korzuśnik, Szkutnik), Kowalski, Szcześniak, Karolczyk - Jądrzyk, Krakowski (C), Gościński, Wojciński, Józiak - Magdziński oraz w rezerwie Niedopytała, Brylewski, Grygier, Giżycki i Bździel.