Podsumowanie jesieni Trampkarz C1

Trampkarze Starsi Lidera Swarzędz po niezwykle udanej rundzie wiosennej sezonu 2015/16 awansowali do I ligi rozgrywek ligowych WZPN i tym samym tej jesieni zagrali jako beniaminek w gronie 12 najlepszych zespołów z naszego regionu. Przedsezonowe przewidywania wskazywały, że jesteśmy w stanie zająć miejsce w środku stawki i tak tez się stało, gdyż zespół uplasował się na 6 miejscu w tabeli będąc najlepszym z czterech beniaminków.

Na 17 punktowy dorobek złożyło się 5 zwycięstw, 2 remisy i 4 porażki w 11 rozegranych meczach. Z perspektywy oceny wyników dorobek mógł być lepszy gdybyśmy nie stracili punktów po najsłabszym występie w meczu w Śremie, natomiast in plus należy uznać na pewno zdobycze punktowe z wyżej notowanymi zespołami Lecha Poznań i Kłosa Budzyń. Terminarz sprawił, że początek rundy to zaledwie 1 punkt w pięciu meczach, ale za to druga część rozgrywek dała nam 6 meczy bez porażki, w tym 5 wygranych. Zespół lepiej prezentował się w meczach wyjazdowych gromadząc 10 punktów( 3 wygrane, 1 remis, 1 porażka), natomiast w Zalasewie uzbieraliśmy 7 oczek (2 wygrane, 1 remis, 3 porażki). W efekcie mamy bezpieczną przewagę nad dolną połową tabeli i jeśli zespół będą omijać kontuzje powinniśmy na wiosnę powalczyć o 4-5 miejsce.

Skuteczność zespołu oprócz wspomnianego meczu ze Śremem, należy ocenić na dobrym poziomie, a zdobyte 38 goli w 11 meczach to czwarty wynik w lidze. Natomiast do poprawy na pewno gra defensywna całego zespołu, gdyż w piłce młodzieżowej nawet dwu-trzy bramkowe prowadzenie w meczu nie daje gwarancji wygranej, czego przykładem zremisowany mecz z Szamotułami mimo prowadzenia 2:0. Na dość pokaźny dorobek bramkowy Trampkarzy Starszych zapracowali: Maciej Lemański (15 goli), Mateusz Staniszewski (7 goli), Łukasz Józiak (5 goli), Kacper Magdziński (4 gole), Maciej Białas (2 gole), Jakub Andrzejczak, Maksymilian Bartkiewicz, Michał Miazek i Olaf Wojciński (po 1 golu). Ponadto jedna bramka padła po trafieniu samobójczym przeciwnika. Do zdobycia bramek niezbędne są dobre podania i w tym elemencie gry wyróżniali się: Kacper Magdziński (9 asyst), Łukasz Józiak (7 asyst), Maciej Lemański (5 asyst), Krzysztof Jądrzyk i Mateusz Staniszewski (po 3 asysty), Michał Miazek (2 asysty) oraz Jakub Andrzejczak i Jakub Korzuśnik (po 1).

W jedenastu meczach Trampkarzy wystąpiło 19 zawodników, z czego aż ośmiu zagrało we wszystkich spotkaniach: Maciej Białas, Krzysztof Jądrzyk, Łukasz Józiak, Jakub Korzuśnik, Maciej Lemański, Kacper Magdziński, Patryk Wędrowicz i Olaf Wojciński. Jeden mecz mniej mają w dorobku Jakub Andrzejczak, Łukasz Jankowski, Michał Miazek, Leon Stolecki i Kacper Szkutnik, a ponadto występowali Mateusz Staniszewski (9), Mateusz Grygier (9), Wojciech Czerniak (8), Maksymilian Bartkiewicz (8), Mateusz Rais (7) i Oliwier Szczesniak (6). W żadnym meczu nie zagrał kontuzjowany Kuba Brylewski, ale godne uznania jest to, że przyjeżdża i kibicuje drużynie niemal w każdym meczu.

Bilans Lidera – Trampkarz C1 – jesień 2016

LIDER – MIESZKO Gniezno 0:6

LECH Poznań – LIDER 2:2 bramki: Miazek, samobójcza

LIDER – WARTA Poznań 2:7 bramki: Lemański, Staniszewski

UKS Śrem – LIDER 4:2 bramki: Lemański, Staniszewski

LIDER – AP REISSA Poznań 0:13

KOZIOŁEK Poznań – LIDER 2:5 bramki: Lemański 4, Andrzejczak

BŁĘKITNI Owińska – LIDER 3:7 bramki: Staniszewski 3, Józiak 2, Lemański, Białas

LIDER – AP REISSA Luboń 7:4 bramki: Lemański 2, Magdziński 2, Staniszewski 2, Wojciński

PRZEMYSŁAW Poznań – LIDER 1:8 bramki: Lemański 4, Magdziński 2, Białas, Józiak

LIDER – SPN Szamotuły 2:2 bramki: Józiak, Lemański

LIDER – KŁOS Budzyń 3:2 bramki: Józiak, Lemański, Bartkiewicz

Trenerem zespołu jest Paweł Chęciński.