Niemoc w Luboniu

Przegraliśmy dziś zasłużenie w Luboniu z Akademia II Reissa 0:3 (0:1). Okazało się , że zespół z dziewięcioma zdrowymi zawodnikami nie może rywalizować w lidze, bez rezerwowych nie damy rady drużynie , która ma na ławce 6 zmienników. Ciężko cos sensownego napisać po takim meczu, oddam więc głos trenerowi:

"Dzisiejszy mecz z Luboniem miał kilka zwrotów akcji.Bardzo żle rozpoczęliśmy,od błędów w obronie. A niestety przy rzucie wolnym zawodnicy popełnili kardynalny błąd : podskakując. Gdy odzyskaliśmy pewność siebie - po ładnych akcjach stworzyliśmy kilka sytuacji bramkowych. Później znowu do głosu doszli przeciwnicy i mieli okazje bramkowe.

W drugiej połowie panowaliśmy na boisku czego punktem kulminacyjnym był rzut karny. Gdy czas uciekał odkryliśmy się i straciliśmy kolejne bramki. Na pewno nie zasłużyliśmy na tak wysoką porażkę. Zawodnicy zostawili dużo zdrowia i walki na boisku. Na pewno przydaliby się rezewowi. Trzeba wziąć się do pracy i mocno trenować ( a przede wszystkim systematycznie - w takich meczach gdzie trzeba cały czas grać, od razu widać kto ma braki i dużo opuszcza).

Indywidualnie zaprezentowaliśmy się dobrze. Niektórzy zawodnicy pokazali wysokie umiejętności. Jako zespół gorzej. Musimy pracować nad elementami taktyki zespołowej i w obronie i ataku."

Tyle trener , nic dodać  nic ująć. nadmienię tylko, że najlepsza okazja do wyrównania w pierwszej połowie to strzał Józia w słupek i odrobinę niecelne uderzenie z dystansu Lemana. Druga połowa to akcje Pitbulla i Lemana , w których szybszy był bramkarz gospodarzy. Wspomniany rzut karny za faul na Lemanie, a niefortunnym strzelcem Pitbull. Fragmentami gramy w dziesiątkę po trzyminutowych karach dla Józia i Krzycha, a także po kontuzji Pitbulla, który musiał opuścić boisko. Bramki tracimy pięć  minut przed końcem oraz trzecią niemal równo z gwizdkiem sędziego. Dodajmy jeszcze doskonałą grę Wojtka w pierwszej połowie, który obronił bodaj cztery setki, dwa razy parując piłkę na poprzeczke.

Akademia II Reissa Poznań - Lider Swarzędz 3:0 (1:0) Bramki : 2 min., 65 min. i 70 min.

Skład Lidera: Czerniak - Brylewski, Szcześniak, Wojciński, Korzuśnik - Jądrzyk (C), Lemański, Białas, Szkutnik, Józiak - Staniszewski.