Lider w Grupie Mistrzowskiej Juniora B1

Dzisiejszym zwycięstwem w Kłecku oraz dobrymi wynikami w pozostałych meczach Lider Swarzędz wywalczył drugie miejsce w grupie 1 Juniora B1 gwarantujące awans do wiosennych rozgrywek Grupy Mistrzowskiej. Awans fdodajmy wywalczony rzutem na taśmę, do którego przyczynił się min. walkower za mecz z Koziołkiem. Otworzył on jednak tylko przed nami szansę i na nic on by się nie zdał gdybyśmy w ostatnich dwóch meczach nie wygrali z Unią i Lechitą.

Tym samym według wstępnych obliczeń z grupy pierwszej awansują Zjednoczeni Trzemeszno i Lider Swarzędz, z drugiej Akademia Reissa Poznań, Sparta Oborniki i Korona Zakrzewo, a z grupy trzeciej Tarnowia Tarnowo Podgórne, NAP Nowy Tomyśl i Warta Sieraków. O awansie zespołów z trzecich miejsc grup 2 i 3 kosztem Mieszko Gniezno zdecydował lepszy bilans punktów i bramek.

W grupie 1 zdecydowanym faworytem wydawał się zespół Zjednoczonych Trzemeszno i sprostał oczekiwaniom wygrywając wszystkie 12 meczy. O czołowe lokaty z realnymi szansami walczyły cztery zespoły, z których wygranym okazał się Lider wyprzedzając uchodzące za faworytów przed rozgrywkami zespoły Mieszko Gniezno i Unii Swarzędz oraz Polonię Środa , która dość nieoczekiwanie włączyła się do tej batalii. Można to uznać za małą niespodziankę, gdyż zespół Lidera jest złożony głównie z chłopców rocznika 2002 wzmocnionych kilkoma zawodnikami rocznika 2001 i był beniaminkiem w tej kategorii wiekowej.

W grupie 2 faworytem była Akademia Reissa i nie zawiodła oczekiwań swoich kibiców, a o drugie miejsce powalczyły Sparta Oborniki i Korona Zakrzewo, dystansując min. zespół OTPS Winogrady , który wydawało się, że powinien stawić im czoła, ale obudził się dopiero w ostatniej kolejce wygrywając w Zakrzewie.

Grupa 3 od początku rozgrywana była pod dyktando Tarnowii Tarnowo Podgórne, której po piętach deptał NAP Nowy Tomyśl. O trzecią lokatę powalczyły Warta Sieraków, Warta Międzychód i Obra Zbąszyń. Początkowo to Obra miała lepsze wyniki, ale rzutem na taśmę trzecią lokatę premiowaną awansem wywalczyła Warta Sieraków pokonując wczoraj w ostatniej kolejce Tarnowię 2:0.

Wiosenne rozgrywki zapowiadają się niezwykle ciekawie, a dla Lidera wszyscy przeciwnicy z wyjątkiem Trzemeszna i Akademii Reissa stanowią zagadkę gdyż nigdy jeszcze nie mierzyliśmy się z nimi w lidze.

Jeszcze raz brawa i gratulacje dla wszystkich zawodników, którzy wystąpili tej jesieni w meczach ligowych a byli to: Kuba Brylewski, Grzesiu Bździel, Szymon Giżycki, Tomek Gościński, Mateusz Grygier, Łukasz Jankowski, Łukasz Józiak, Krzychu Jądrzyk, Igor Karolczyk, Radek Kowalski, Olek Krakowski, Kuba Korzuśnik, Igor Przybylski, Kacper Magdziński, Artur Niedopytała, Kuba Pospieszny, Adrian Socha, Oliwier Szcześniak, Kacper Szkutnik i Olaf Wojciński.

Gratulacje i podziękowania dla Trenera Pawła Chęcińskiego, który powoli staje się specjalistą od awansów, gdyż jest to dla niego już drugi awans w ostatnich trzech sezonach (awans do I ligi z rocznikiem 2002 w sezonie 2015/16). Nie mamy nic przeciwko żeby kontynuował tą passę i na wiosnę poprowadziła nasz zespół do awansu do ligi wojewódzkiej Juniora A2.