Dobry mecz mimo porażki

Zagraliśmy dziś w Zalasewie z faworyzowaną Wartą Poznań i mimo porażki 2:7 nie musimy się wstydzić, gdyż szczególnie w drugiej połowie dotrzymywaliśmy rywalom kroku. Chłopcy pokazali serce do walki , nie odstawiali nogi , ambitnie walczyli do końca o poprawę wyniku.

LIDER Swarzędz - WARTA Poznań 2:7 (1:5). Bramki dla Lidera: 1-2 Pitbull as. Kepi (17 min.); 2-7 Leman as. Miaza (64 min.)

Skład Lidera: Jankes - Wenek, Oli , Olaf, Biały - Krzychu (C), Miaza, Józiu, Jacob, Leman - Kepi oraz Wojtek, Leon, Korzuch, Max, Mati R., Mati G., Pitbull, Kacper;

Niestety dwie szybko strzelone bramki ustawiły mecz. Zieloni najpierw z prawej, a potem lewej strony posłali idealne dośrodkowania  do środkowego napastnika i po 10 minutach było 0:2. Gospodarze nie zrażeni obrotem sprawy mieli okazję do kontaktowego gola, ale Józiu nie wykorzystał sytuacji sam n sam. Co się odwlecze ... w 17 minucie przeprowadzamy koronkową akcję i krótkimi podaniami rozklepaliśmy obronę gości , a akcję celnym strzałem po podaniu Kepiego wykańcza Pitbull. Korzystając z okresu lepszej gry staramy się o wyrównującego gola, niestety Warta skwapliwie wykorzystuje kontrataki. Z naszej strony najgroźniejszą okazję ma Józiu, ale zamiast strzelać z lewej nogi zwleka i obrońca odbiera piłkę.

Drugą połowę zaczynamy jakbyśmy grali od zera i rzeczywiście długi czas utrzymuje się bezbramkowy remis. W końcu Warta zdobywa dwa gole, my odpowiadamy jednym. Świetne krosowe podanie Miazy trafia do Lemana, który pokonuje bramkarza. Blisko jesteśmy także po strzałach Kepiego oraz Józia kiedy to bramkarz wybija na róg.  W meczu widzieliśmy dużo walki z obu stron , często niezgodnej z przepisami , a sędzia nie zawsze panował nad tym co się dzieje na boisku. Ważne , że nasi chłopcy pokazali zaangażowanie i nie dali się zdominować pewnym siebie rywalom.

W innych meczach:

Kłos Budzyń - SPN Szamotuły 1:1, Mieszko Gniezno - Lech Poznań 2:1, AP Reissa Luboń - AP Reissa Poznań 0:12, Przemysław Poznań - UKS Śrem 1:6, Błękitni Owińska - Koziołek Poznań ?