Lider - Mieszko 4:1

Znakomicie rozpoczęli Juniorzy Młodsi UKS Lider rundę rewanżową jesiennych rozgrywek ligowych wygrywając z Mieszko Gniezno 4:1 (1:1). Wygrana jest dodatkowo cenna gdyż do tej pory mimo rozegrania kilkunastu meczy ligowych z tym rywalem nigdy nie udało nam się wygrać, co najwyżej cieszyliśmy się z remisu. Tym razem nasz triumf nie podlegał dyskusji i zasłużenie wywalczyliśmy trzy punkty po dobrej grze.

LIDER Swarzędz - MIESZKO Gniezno 4:1 (1:1) Bramki: 1-0 Józiak as. Magdziński (8 min.), 1-1 Błachowiak (24 min.), 2-1 Wojciński as. Karolczyk (42 min.), 3-1 Magdziński as. Józiak (49 min.), 4-1 Magdziński (77 min.)

Od początku mecz pod dyktando gospodarzy co zostaje udokumentowane po dwójkowej akcji Kepiego z Józiem. Łukasz przy lepszej skuteczności mógł rozstrzygnąć pojedynek już w pierwszej połowie hattrickiem, ale najpierw nie trafił w piłkę w czystej pozycji na ósmym metrze od bramki, a chwilę później z pięciu metrów podał do bramkarza. Mieszko próbował nam zagrozić stałymi fragmentami gry oraz pressingiem na naszych obrońców. Niestety w 24 minucie Radek po raz kolejny w tym meczy wdał się w drybling przy wyprowadzaniu piłki z napastnikiem co przypłaciliśmy wyrównującą bramką. Pomimo starań przed przerwą wynik nie ulega zmianie.

Po przerwie piorunujący początek Lidera i piękny gol Olafa. Wrzut z autu Igora Olaf odbija klatką piersiową mijając obrońcę na szesnastym metrze i cudownym uderzeniem z woleja w samo okienko daje nam prowadzenie. Kilka minut później asystą Kepiemu odwdzięcza się Józiu i mając dwa gole przewagi możemy spokojnie rozgrywać piłkę wyczekując na kolejne okazje. Taka nadarza się trzy minuty przed końcem kiedy to Kepi ustala wynik meczu. Gratulujemy zawodnikom i trenerowi. Po tym meczu wskakujemy na drugie miejsce w tabeli, które warto byłoby utrzymać do końca rozgrywek.

SKŁAD: Jankowski - Karolczyk, Kowalski, Szcześniak, Korzuśnik (55 min. Socha) - Jądrzyk, Gościński (70 min. Szkutnik), Wojciński (65 min. Grygier), Krakowski (C), Józiak - Magdziński oraz rezerwowi Niedopytała, Brylewski, Bździel, Przybylski.