Nie zastopowali Lidera

W dzisiejszym pojedynku rozegranym na poznańskiej Śródce grający jako gospodarz Stoper Poznań nie zastopował Lidera Swarzędz przegrywając 2:5 (2:4).

STOPER Poznań - LIDER Swarzędz 2:5 (2:4). Bramki: 0:1 Alex (6 min.), 1:1 ? (15 min.), 1:2 Alex as. Niedźwiedź (20 min.), 2:2 ?(23 min.) , 2:3 Alex, 2:4 samobójcza as. Kepi (29 min.), 2:5 Alex (40 min.)

Skład UKS Lider: Jankes - Olaf, Mati R. - Alex, Krzychu (C), Piotras, Biały - Kepi, Jacob oraz Eryk, Korzuch, Kacper Sz., Oli, i Niedźwiedź.

Dzisiejszy pojedynek dostarczył  nam dużo radosnej twórczości na boisku, indywidualne akcje przeważały nad przemyślanymi zagraniami i składnymi akcjami. Pierwsza połowa to niemal bramka za bramkę, w naszym zespole suwerenem jest Alex, który dzieli i rządzi w środkowej strefie. W jednej z bramek widzimy udane zagranie z klepki z Niedźwiedziem, pozostałe to solowe popisy Alexa. Tuż przed przerwą akcja Kepiego lewym skrzydłem i dośrodkowanie obrońca pakuje do własnej bramki. W drugiej odsłonie Stoper nie posiadający rezerwowych wyraźnie oddał nam inicjatywę. Jednak mimo, że obrona Stopera byłą dziurawa jak szwajcarski ser nasi napastnicy nie potrafili tego wykorzystać. Strzelili jeszcze co prawda cztery gole, ale sędziujący dziś trener Hubert wychwycił pozycje spalone. . Był też słupek i poprzeczka , kilka strzałów minimalnie niecelnych lub dobrze obronionych przez umiejętnie grającego na przedpolu bramkarza gospodarzy. Cała druga połowa to wręcz przygniatająca przewaga Lidera, a Stoper wyprowadza kontry wykorzystując dynamicznego napastnika z nr 18. Dwukrotnie znakomite interwencje Jankesa ratują nas z opałów. Możemy zatem cieszyć się wyłącznie z wygranej i trzech punktów, ale na pewno nie z gry.