Tarnovia - Lider 1:3

Udaną rundę wiosenną w I lidze okręgowej WZPN Juniorzy Młodsi UKS Lider Swarzędz zakończyli zwycięstwem. Na głównej płycie stadionu w Tarnowie Podgórnym pokonaliśmy miejscową Tarnovię 3:1 (1:0), choć wygrana nie przyszła nam łatwo.

Tarnovia zagrała wzmocniona zawodnikami , którzy na co dzień grają w wojewódzkiej lidze Juniorów Starszych A1 i było to widać na boisku. W pierwszej połowie gospodarzy walczyli w z nami jak równy z równym , sytuacji bramkowych nie było może  zbyt wiele , ale oba zespoły miały swoje szanse. Tarnovia miała nawet lekką przewagę ale nie potrafiła udokumentować jej bramką. Za to goście po podaniu Radka i sprytnym strzale Kepiego objęli prowadzenie w 29 minucie. Rywale jeszcze przed przerwą chcą wyrównać, ale to my mamy szansę na podwyższenie wyniku,- tym razem jednak Kepi jest mniej precyzyjny i bramkarz broni jego strzał.

Pierwsze dwadzieścia minut drugiej połowy bardzo dobre w wykonaniu Lidera, całkowita dominacja na boisku, przejęliśmy inicjatywę w środku pola co szwankowało do tej pory, a także stwarzamy groźne akcje flankami. W efekcie zdobywamy dwa gole. Najpierw w 52 minucie po akcji Olka piłka trafia do Tomka, a ten precyzyjnie dogrywa do Książki, który umieszcza piłkę w siatce. Tym samym grający w zespole Trampkarzy Starszych C1 Janek bramką okrasił swój udany debiut w starszym roczniku. Brawo ! Już dwie minuty później na kolejny rajd prawą stroną decyduje się Olek , mija zwodem obrońcę i posyła piłkę w długi róg bramki obok interweniującego bramkarza. W końcówce meczu gospodarze usilnie dążący do zdobycia honorowej bramki materializują swoje wysiłki. W 77 minucie najlepszy na boisku w zespole Tarnovii Ernest Korek wykorzystuje idealne dogranie kolegi i pokonuje Jankesa.

Mamy zatem na zakończenie wygraną i trzy punkty. Wobec wygranej Korony Zakrzewo w Trzemesznie zajmujemy ostatecznie 4 miejsce w końcowej tabeli z niewielką stratą 1 punktu do podium. Można powiedzieć , że zrealizowaliśmy plan stawiany przed rozpoczęciem rundy, kiedy to właśnie zakładaliśmy że stać nas realnie na 3-4 miejsce w tabeli, choć w pewnym momencie pojawiła się szansa nawet na drugą lokatę. Trzeba się cieszyć z tego co mamy, w końcu w tabeli wyprzedzamy juniorów klubów grających w IV lidze, a nasi seniorzy właśnie awansowali do klasy okręgowej. Gratulujemy chłopcom i trenerowi Pawłowi udanego sezonu.

TARNOVIA Tarnowo Podgórne - LIDER Swarzędz 1:3 (0:1) Bramki: Korek (77 min.) - Magdziński as. Kowalski (29 min.), Książkiewicz as. Gościński (52 min.), Krakowski (54 min.)

Skład: Jankowski - Karolczyk (Kłopocki), Szcześniak, Kowalski, Wojciński - Jądrzyk, Krakowski (C), Brylewski (Książkiewicz), Rydzewski (Pospieszny), Gościński (Bździel) - Magdziński (Melcer)

Po sobotnim meczu tradycyjnie w Zalasewie odbyło się nasze zakończenie sezonu połączone z kulinarnymi i sportowymi atrakcjami. Dziękujemy osobom, które zaangażowały się w przygotowanie imprezy.