Lider - Mieszko 1:2 (1:2)

Inauguracja rozgrywek ligowych tej jesieni zakończyła się porażką Trampkarzy Lidera w Kobylnicy z Mieszko Gniezno 1:2. Wynik meczu został ustalony już do przerwy. Dla naszych chłopców był to pierwszy mecz rozgrywany na dużym boisku, natomiast goście już grali w tym formacie wiosną i było to widać na boisku. Wygrana rywali była w pełni zasłużona i tylko szczęściu oraz dobrej postawie Jankesa w bramce zawdzięczamy nikłą porażkę.

Niemniej gole dla gości padły po naszych błędach, najpierw zbyt lekkie podanie Piotra do Krzycha przechwycił Zakrzewicz i bez problemu w sytuacji jeden na jeden pokonał Jankesa. Chwilę potem nasza obrona zastawiła nieudaną pułapkę offsajdową co skrzętnie wykorzystał Kęczkowski. Nasi chłopcy uzyskali kontaktowego gola po ładnej akcji prawą strona boiska, gdzie Józiu dobiegł z piłka do linii, a jego celne dośrodkowanie skutecznie wykorzystał Kepi. Mieliśmy okazję do wyrównania ale strzał Jacoba na róg sparował bramkarz. Mieszko miał znacznie więcej z gry co przekładało się na liczne sytuacje podbramkowe. Ratowała nas poprzeczka , słupek i bodaj cztery razy Jankes. Próbowaliśmy małej gry, ale na dużym boisku żeby zdobywać teren trzeba zagrać długim celnym podaniem , a z tym było gorzej. Mieliśmy też problem z wyprowadzeniem piłki od własnej bramki, gdyż obrona zagrała w całkiem nowym składzie i ustawieniu. Najbardziej doświadczeni zawodnicy także nie byli w stanie wziąć ciężaru gry ma swoje barki. Kilku chłopców zagrało też właściwie bez treningu, a także mieliśmy kilku absolutnych debiutantów. Pierwszy raz w Liderze zagrali Mateusz Staniszewski (wcześniej Unia Swarzędz) oraz Jakub Mikołajski, Jakub Brylewski i Olek Tomaszkiewicz. Przy wszystkich mankamentach w naszej grze pamiętajmy , że jednak Mieszko Gniezno to jeden z czołowych zespołów w województwie w naszym roczniku. Wierzymy, że w miarę kolejnych jednostek treningowych będzie to wyglądało dużo lepiej i już za tydzień w Pobiedziskach się o tym przekonamy.

LIDER - MIESZKO 1:2 bramki: 0-1 Zakrzewicz (18 min.), 0-2 Kęczkowski (27 min.), 1-2 Magdziński as. Józiak (32 min.)

Skład Lidera: Jankowski - Cholewicki, Wojciński, Szcześniak, Białas - Jądrzyk (C), Nowacki, Andrzejczak, Józiak- Staniszewski, Magdziński oraz Szkutnik, Korzuśnik, Mikołajski, Brylewski, Tomaszkiewicz; Trener : Paweł Chęciński